17.11.2012 01:00:00
CKM Sanat Kütüphanesi
CKM Sanat Kütüphanesi

 
CKM Sanat Kütüphanesi, yine çok konuşulacak söyleşilere ve sergilere imza atacak. İlk söyleşi 6 Ekim’de başarı uzmanı-yazar Mümin Sekman’ın katılacağı seminer ve imza etkinliği olacak. 10 Kasım’da yazar Alev Coşkun ve 17 Kasım’da da yazar Nihat Genç ile söyleşi ve imza günleri düzenlenecek. Kasım ayının son söyleşisinin konuğu ise yazar Selim İleri olacak. Aralık ayında, bir büyük yazar, Yaşar Kemal onuruna, yeni kitabı “Çıplak Deniz Çıplak Ada”nın imza günü olacak ve “Yer Demir Gök Bakır” filminin gösterimi yapılacak. Gösterim öncesi Yaşar Kemal ile birlikte filmin oyuncularının ve set çalışanlarının katıldığı bir söyleşi gerçekleştirilecek.

20.06.2012 19:00:00
İstanbul
Söyleyişi

Semih Gümüş ve Ömer Türkeş, 20 Haziran Çarşamba günü saat 19.00’da Selim İleri’yi ağırlayacak.  
Sabit Fikir ve İstanbul Modern işbirliğiyle düzenlenen ve bugüne dek pek çok önemli edebiyatçıyı okurlarıyla buluşturan Sözünü Sakınmadan, etkileyici bir söyleşiye daha imza atmaya hazırlanıyor.

22.05.2012 17:00:00
PALLADIUM KÜRE
İMZA GÜNLERİ

 
Ataşehir Belediyesi bir ilke imza atıyor. Ataşehir’de düzenlenen kitap günlerinde 40 kitapevi ve 73 yazar kitapseverlerle buluşuyor.

Ataşehir Belediyesi kültür hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Ataşehir Belediyesi 1. Kitap Günleri 24 Mayıs Perşembe günü başlıyor. 4 gün sürecek olan kitap günleri süresince Türkiye’nin önde gelen yazarları kitapseverler ile buluşacak. 24–27 Mayıs 2012 tarihleri arasında Palladium Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirilecek, 40 yayınevi ve sivil toplum örgütünün katıldığı Ataşehir Belediyesi 1. Kitap Günleri süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri yapılacak. Ataşehir Belediyesi 1. Kitap Günleri’ne katılan yazarlar arasında; Selim İleri, Öner Yağcı, Onur Öymen, Ercan Karakaş, Tuncer Sümer, Can Dündar, Nazan Moroğlu, Meltem Erinçmen Kanoğlu, Aydın Boysan, Aydın Cıngı, Hıfzı Topuz, Orhan Karaveli, Toprak Işık, Jale Balcı, Emre Kongar, Irmak Zileli, Enver Aysever ve Üstün Dökmen gibi isimler de yer alıyor.  

15.05.2012 19:30:00
Ali Emiri Kültür Merkezi'nde
Selim İleri 'Yaşadığı' İstanbul'u Anlatacak

Yazar Selim İleri yarın (15 Mayıs) Ali Emiri Kültür Merkezi'nde İstanbul'u anlatacak. 'Yaşadığım İstanbul' başlıklı konuşma saat 19.30 başlayacak. Program sanal ortamda 'İstanbul Semtleri' adıyla örgütlenen grubun üçüncü sohbet etkinliği.

Rasim Acar'ın moderatörlüğünü yaptığı grup İstanbul sohbetlerine Prof. Dr. İlber Ortaylı ile başlamıştı. Geçen ayın konuğu da Prof. Dr. Nazif Gürdoğan'dı. Programın bu ayki konuğu, yıllardır bıkıp usanmadan 'yitikler kenti' İstanbul'u yazan Selim İleri. İleri'nin İstanbul ile ilgili eserleri arasında; 'Yıldızlar Altında İstanbul', 'İstanbul'un Sandık Odası', 'İstanbul Seni Unutmadım', 'İstanbul Hatıralar Kolonyası', 'İstanbul Lale ile Sümbül', 'İstanbul'un Tramvayları Dan Dan!..' ve 'İstanbul, İlk Romanımda Leylak'tan sonra, önceki ay yayımlanan 'Yaşadığım İstanbul' bulunuyor.

23.04.2012 13:15:00
KADIKÖY ANADOLU LİSESİ
Kadıköy Maarif 2. Kitap Fuarı başlıyor

 
Kadıköy Maarif (Kadıköy Anadolu Lisesi) bir ilki gerçekleştirerek; bir lise kitap fuarını 2. yılına taşıyor. Diğer okulların ziyaretine açık ilk lise kitap fuarı olan ve devlet liseleri arasında ise bir ilki temsil eden “Kadıköy Anadolu Lisesi Kitap Fuarı”, 25-26-27 Nisan 2012 tarihleri arasında, okul kampüsünde düzenleniyor.

2012 SELİM İLERİ © Tüm Hakları Saklıdır.
Design by